Tipy na funkční a stylové malé kuchyňské linky


1. Využijte každý centimetr

V malé kuchyni je každý centimetr cenný. Proto se snažte využít každý volný prostor, například mezi horními skříňkami a stropem. Tam můžete umístit police na drobnosti, které nezabírají příliš místa. Dále můžete využít i vnitřní strany dveří na skříňkách nebo zavěsit nástroje a hrnce na kovové tyče, které ušetří místo v šuplících.

2. Zvažte otevřené regály

Otevřené regály jsou ideální pro malé kuchyně. Nejenže umožňují vystavit krásné kuchyňské nádobí, ale také ušetří místo, které by zabraly skříňky s dveřmi. Navíc je můžete umístit téměř kamkoliv, jako například nad pracovní desku, nad dřez nebo dokonce nad ledničku.

2.1. Přemýšlejte o designu

Při volbě otevřených regálů je důležité myslet na design. Pokud se vám líbí rustikální styl, zvolte regály z dřeva. Pokud preferujete moderní design, zvažte kovové regály. Důležité je také držet se barevného schématu kuchyně.

3. Zvolte multifunkční nábytek

Multifunkční nábytek je ideální pro malé kuchyně. Například můžete zvolit stůl, který se dá skládat a ukládat, nebo židli s úložným prostorem pro kuchyňské potřeby. Také existují skříňky, které slouží jako pracovní desky a mají v sobě zabudované vybavení, jako jsou sporáky, dřez a lednička.

3.1. Nezapomeňte na ergonomii

Při výběru multifunkčního nábytku nezapomeňte na ergonomii. Musí být pohodlné a praktické na používání, aby vám usnadnilo práci v kuchyni. Také by mělo být přizpůsobeno vaší výšce, aby bylo pohodlné na práci.

4. Zvolte světlé barvy

Světlé barvy opticky zvětšují prostor. Proto se snažte využít bílou, krémovou, světle šedou nebo jinou světlou barvu na stěny a nábytek. Také zvolte světlé podlahy a pracovní desky, aby kuchyňský prostor vypadal světleji.

4.1. Dodávejte barvy doplňky

Abyste neztratili zájem o kuchyňský prostor, doplňte ho barevnými doplňky. Můžete zvolit květinové aranžmá, barevné utěrky nebo kuchyňské nádobí. Důležité je však nezapomenout držet se barevného schématu, který jste zvolili pro kuchyň.

Využijte tyto tipy pro funkční a stylové malé kuchyňské linky!

Nábytek do kuchyně